Od 2020 r. samorządy mogą pozyskiwać środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do tej pory odbyły się 3 rozdania środków. Miasto Wejherowo w ostatniej turze nie otrzymało żadnych środków.

W dwóch turach Miasto Wejherowo otrzymało ok. 6 mln zł z Funduszu Inwestycji lokalnych, ok. 1 mln zł zostanie przeznaczonych na budowę ul. Staromłyńskiej.

Niestety na liście samorządów, które otrzymały środki z ostatniego, III rozdania, nie ma Gminy Miasta Wejherowa.

Czyżby wejherowski magistrat nie złożył odpowiednich dokumentów, by pozyskać środki na kluczowe dla Wejherowa inwestycje?

Jeżeli tak to władze naszego miasta po raz kolejny działają na jego niekorzyść. Przecież tak niezbędne są fundusze na budowę Węzła ZRYW, którego miasto nie jest w stanie wykonać z własnych środków. W tym celu działa cała maszyna propagandowa mająca na celu zmobilizować ludzi do podpisania apelu aby węzeł został wybudowany przez GDDKiA.

Jak czytamy na profilu facebook "ZRYW na Śmeichowie"

Nam jest wszystko jedno, czy do budowy tunelu dołoży się jeszcze Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która obecnie w imieniu polskiego rządu zarządza „szóstką”, czy bezpośrednio zrobi to rząd w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych, o którym bardzo chętnie mówi Premier Mateusz Morawiecki. Skoro jest taki fundusz i są takie możności musimy walczyć o te pieniądze!

Jak pisze w komentarzu Paweł Thiel:

Rząd sam nic nie da, o każde środki trzeba zawnioskować.

Wszystko wskazuje na to, że miasto tym razem się nie postarało.

Warto dodać, że Powiat Wejherowski otrzymał teraz 4 mln zł, a w sumie ponad 15 mln zł. Środki będą przeznaczone m.in. na Środowiskowy Dom Samopomocy, Przebudowę Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Wejherowie czy Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego w Wejherowie.

Liczymy, że władze Miasta Wejherowa postarają się o środki w kolejnych rozdaniach. Może uda się nawet pozyskać środki na wyczekiwany "Węzeł ZRYW".