Kilka dni temu pisaliśmy, że miasto nie potrafiło odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań dotyczących Budżetu Obywatelskiego. Dzisiaj znamy decyzję. Wejherowo już drugi rok z rzędu nie organizuje Budżetu Obywatelskiego.

Władze Wejherowa na każdym kroku podpierają się pandemią COVID-19. Jak czytamy w odpowiedzi na wniosek o udostępnienie informacji publicznej dotyczący procedury Budżetu Obywatelskiego miasta Wejherowa:

„W związku z panującą pandemią COVID-19, z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców oraz ograniczone możliwości przeprowadzenia procedury budżetu obywatelskiego, Prezydent Miasta Wejherowa nie wydał zarządzenia w sprawie wykonania Regulaminu budżetu obywatelskiego miasta Wejherowa na rok 2021 r.”

W momencie kiedy w wielu miastach całej Polski ruszył Budżet Obywatelski, Prezydent Wejherowa mówi NIE. Jako mieszkańcy jesteśmy strasznie zbulwersowani takim stanem rzeczy. 

Przypominamy, że Budżet Obywatelski z uwagi na pandemię COVID-19 został zawieszony w ubiegłym roku. Liczyliśmy, że władze Wejherowa wezmą przykład z okolicznych miast (Rumia, Puck, Gdynia) i odblokują budżet obywatelski. Niestety tak się nie stało. Wejherowski magistrat na każdym kroku podpiera się pandemią COVID-19 i bezpieczeństwem mieszkańców. Warto dodać, że cały czas wzrasta liczba osób zaszczepionych (na dzień 20 04 2021 r. jest to ponad 9 mln Polaków). 

Od kiedy Prezydent dba o bezpieczeństwo mieszkańców? Ilu Wejherowian mieszka w budynkach nadających się do rozbiórki? Czy Prezydent myślał o bezpieczeństwie mieszkańców organizując akcję rozdawania maseczek w Wejherowie?

Uważamy, że najwyższy czas wrócić do normalności, zacząć normalnie działać i pracować. W końcu urząd jest dla nas, a nie odwrotnie.