Czy w Wejherowie w obecnym roku odbędzie się Budżet Obywatelski? Tego jeszcze nie wiadomo. Odpowiedź Urzędu Miasta pozostawia wiele pytań.

W dniu 1 kwietnia br. Paweł Thiel, członek Stowarzyszenia "Dla Wejherowian" wystąpił z wnioskiem o udzielenie informacji publicznej ws. budżetu obywatelskiego Miasta Wejherowa w 2021 r.

We wniosku zostały zadane trzy proste pytania;

  1. Czy Gmina Miasta Wejherowa przewiduje w 2021 r. organizację Budżetu Obywatelskiego?
  2. Prośba o podanie terminów związanych z Budżetem Obywatelskim.
  3. Jakie środki zostaną przeznaczone na realizację Budżetu Obywatelskiego?

Niestety Prezydent Miasta Wejherowa nie był w stanie udzielić w terminie odpowiedzi argumentując to pandemią COVID-19 oraz ograniczonymi możliwościami kadrowymi i wydłużył termin odpowiedzi do dnia 28 maja 2021 r.

W naszym odczuciu, jest to granie na zwłokę, po raz kolejny. W momencie kiedy w innych okolicznych miasta procedury Budżetu Obywatelskiego trwają, w Wejherowie jeszcze nie wiedzą czy w ogóle dojdzie do Budżetu Obywatelskiego.

Jako stowarzyszenie możemy jedynie domniemywać, że termin na odpowiedź został wydłużony przez Urząd Miasta do blisko dwóch miesięcy celem uruchomienia procedur związanych z Budżetem Obywatelskim, tj. podjęcie stosownych uchwał przez Radę Miasta, wydaniem przez Prezydenta Miasta Wejherowa odpowiednich Zarządzeń itp.

Wstydem jest ciągłe podpieranie się pandemią COVID-19, w końcu na dzień 14 kwietnia 2021 r. blisko 8 mln Polaków zostało zaszczepionych. 

odpowiedz um bo 2021