Za nami XXXVII Zwyczajna Sesja Rady Miasta Wejherowa, na której koalicja rządząca Wolę Wejherowo i Koalicja Obywatelska  zafundowała mieszkańcom naszego miasta kolejne podwyżki na rok 2023. 

Znów zaglądają do kieszeni mieszkańców - komentuje Przewodniczący naszego Stowarzyszenia Pan Wojciech Wasiakowski. - Oczywiście nie ma naszej zgody na takie działania. Razem z Panią Teresą Skowrońską byliśmy przeciwko.

Głównym zadaniem Radnego Miasta jest dbanie o mieszkańców, Prezydent i jego Radni swoje złe zarządzanie miastem cedują na wejherowian. Koniec z tymi metodami. Ludzie nie potrzebują pomników chcą po prostu godnie żyć. Wzywamy ekipę Wolę Wejherowo oraz pozostałych radnych którzy głosują za podwyżkami o opamiętanie - dodaje Teresa Skowrońska.

Apelujemy również do Radnego Wojciecha Kozłowskiego by był powściągliwy z wyrażaniem opinii, którą w naszym odczuciu podważa inteligencje Wejherowian. „Ludzie zapomnieli ile kosztowała filharmonia, to zapomną ile kosztuje basen„. Nie Panie radny nie zapomną jeżeli przez długie lata będą spłacać długi z tym związane.

Proponujemy po raz kolejny przywrócenie poprzednich wysokości diet radnych oraz rozważenie czy stanowisko doradcy w ZUK jest potrzebne, skoro tym wszystkim obciążani są mieszkańcy.

Poniżej przedstawiamy grafiki związane z podwyżką opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:

odpady 2023

Tabela podwyżek podatku od nieruchomości:

podatki 2023