Z dzisiejszej sesji najważniejszymi punktami były bez wątpienia uchwała mówiąca o ugodzie z placówkami przedszkolnymi, jak i uchwały, w których miasto pozbywa się mieszkań komunalnych.

Przy pierwszej uchwałę, w której koalicja Wolę Wejherowo i Platformy Obywatelskiej zaciąga zobowiązanie w wysokości 6,5 miliona emocje były chyba największe. Wspomniana koalicja próbowała przekonać opozycję, że tak naprawdę nic się nie dzieje i że na pewno nie są winni za taki stan rzeczy. Nie zabrakło również wycieczek personalnych w kierunku naszego przewodniczącego za błąd przy poprzednim artykule. Jednak nasz przewodniczący Pan Wojciech Wasiakowski zachował więcej klasy, przyznał że popełnił błąd, a w dodatku przeprosił. Zaznaczył przy tym, że przede wszystkim to nas różni od koalicji Wolę Wejherowo i Platformy Obywatelskiej. Gdy popełniamy błędy potrafimy się przyznać i przeprosić . Chodzi o podanie do informacji publicznej, że obsługa zobowiązania może wynieść nawet 8 milionów, a te zobowiązanie nie jest oprocentowane więc będzie 6,5. Tak czy inaczej jest to ogromne zobowiązanie, za które zapłacą mieszkańcy.

Kolejną uchwałą przeciw, której zagłosowali nasi przedstawiciele dotyczyła sprzedaży mieszkań komunalnych, które z lekką ręką na sprzedaż wystawia koalicja Wolę Wejherowo i Platformy Obywatelskiej. Jak argumentuje Pani Radna Teresa Skowrońska nie może być na to naszej zgody wiedząc ile rodzin w Wejherowie czeka na przydział swojego wymarzonego mieszkania. Z informacji, które podała dzisiaj Pani Prezydent takich rodzin w Wejherowie jest na dzień dzisiejszy około 250.

Były też uchwały, w których Rada Miasta była jednogłośna między innymi dotacja dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

Warto również dodać, że tym razem Pani Prezydent nie była taka skora do mówieniu o terminie oddania do użytkowania cmentarza komunalnego, argumentujac że czekamy na zgodę z Powiatu. Wcześniej już kilkukrotnie podawała nieprawdziwe terminy.

Poznaliśmy również termin (przynajmniej deklarację) oddania do użytkowania Węzła Kwiatowa, będzie to grudzień 2020r. W tym miejscu można się zastanowić czy nie będzie to jeden z tuneli najdłużej budowany w Polsce.