Miasto Wejherowo zamierza wziąć 6,5 miliona kredytu, co z obsługą może sięgnąć nawet 8 milionów.

Takie ogromne obciążenie budżetu miasta to wynik źle naliczanych dotacji dla wejherowskich przedszkoli. Sprawa tym bardziej naganna, gdyż jak twierdzi Pani Ratajczak właścicielka przedszkola Przygoda włodarze od kilku lat byli informowani o procederze!

Warto również dodać że to nie koniec kosztów dla Miasta, gdyż ugoda nie obejmuje wszystkich placówek.

Jak kilka miesięcy temu mówiliśmy o katastrofie budżetowej która może dosięgnąć naszego miasta koalicja Wolę Wejherowo i Platformy Obywatelskiej twierdziła że problemu nie ma. Za wszelką cenę próbowano zamieść sprawę pod dywan komentuje Radna Pani Teresa Skowrońska.

Uzasadnienie uchwały która powiększy dług miasta o kolejne miliony jest w moim odczuciu przynajmniej śmieszna. W dużym uproszczeniu wynika z niego że zupełnie nic się nie stało. Tłumaczenie że inne samorządy również źle naliczały dotacje w żaden sposób do mnie nie trafia. Skoro inni kradną to czy my też możemy? Uważam że Prezydent powinien przeprosić wszystkich mieszkańców i wytłumaczyć ile straciliśmy z powodu ich błędu (nie ważne czy świadomego czy też nie) błąd jest błędem i trzeba ponieść konsekwencje - dodaje Wasiakowski Wojciech.