W dniu dzisiejszym, tj. 27 listopada 2019 r., odbyło się posiedzenie Komisji Zdrowia, Sportu i Rekreacji. Przewodniczący naszego Stowarzyszenia Wojciech Wasiakowski po wielu miesiącach rozmów poddał pod głosowanie wniosek mówiący o stypendium dla sportowców, którzy zdobyli Mistrzostwo Polski, pierwotnie miało to dotyczyć wszystkich medalistów. Głosem p. Rafała Szlasa Przewodniczącego Komisji wniosek został odrucony.

Członkowie komisji byli podzieleni równo po połowie co oznacza, że wniosek nie zostanie złożony.

Za poparciem wniosku głosowali:

  • Wojciech Wasiakowski,
  • Dariusz Kreft
  • Tomasz Groth

Przeciwko głosowali:

  • Rafał Szlas,
  • Jacek Gafka
  • Leszek Szczypior

Sytuacja jest na tyle śmieszna, że w naszym mieście nawet Mistrzowie Polski nie są w żaden sposób nagradzani. Sport Wejherowski jest na kolanach, a próbuje się robić dobrą minę do złej gry. Największym "osiągnięciem" zeszłego roku jest rozwiązanie się klubu unihokeja. Największe pieniądze z promocji miasta dostają piłkarze, którzy zamiast promować miasto w moim odczuciu je kompromitują. - komentuje Wojciech Wasiakowski

Pan Rafał głośno krzyczał o podwojeniu środków na stowarzyszenia, lecz wtedy był jeszcze w opozycji. Teraz twierdzi, że jest wszystko w porządku, no bo jak ma mówić skoro to właśnie Gryf piłkarski zyskał najbardziej.

Próbą zamaskowania braku dobrej woli w sprawie stypendium dla sportowców był wniosek Pana Rafała mówiący o zwiększeniu o 20 tysięcy puli na wszystkie stowarzyszenia, co daje po około 700 zł na stowarzyszenie. No chyba, że ta kwota ma znowu trafić do piłkarzy, którzy przegrywają mecz za meczem. - komentuje Wojciech Wasiakowski.