W dobie pandemii, kiedy wielu z nas dostaje zmniejszone wynagrodzenie, a w najgorszym ze scenariuszy traci pracę, pracownicy wejherowskiego Ratusza otrzymują nagrody.

Na podstawie wniosku o udzielenie informacji publicznej udało nam się uzyskać wiedzę na temat nagród jakie w I połowie 2020 roku otrzymali pracownicy Urzędu Miasta w Wejherowie. Na ten cel Prezydent Krzysztof Hildebrandt przeznaczył 141 900, 00 zł, dla 70 pracowników. Co daje średnio 2000 zł na pracownika. Ciekawe co na tą informację powiedzą pracownicy, którzy nagród nie otrzymali. 

Władze naszego miasta po raz kolejny wykazały się niegospodarnością. W okresie kiedy w mowa jest o obniżaniu wynagrodzeń, o zwalnianiu pracowników wejherowscy urzędnicy otrzymują nagrody.

W naszym mieście brakuje środków na różne cele: inwestycje, wsparcie dla organizacji pozarządowych ( po za wybranymi), ale zawsze znajdą się środki na nagrody dla siebie.

Dla porównania wystąpiliśmy do innych jednostek samorządu terytorialnego z powiatu wejherowskiego z takim samym zapytaniem. Czekamy na informacje, po ich uzyskaniu przedstawimy sytuację innych lokalnych samorządów.

 

  • nagrody-um-2020