Drodzy Państwo od dłuższego czasu sesje Rady Miasta odbywają się w Szkole Podstawowej Nr 5 przy ul. Gdańskiej. Warto dodać, że na wspomnianych sesjach bardzo, ale to bardzo utrudnia się radnym zadawanie pytań (prosząc np o wysyłanie ich mailowo).

Według naszej oceny jest to w pełni świadome i przemyślane działanie Prezydenta, który jak wszyscy wiemy nie lubi trudnych pytań. Czego ostatnim dowodem jest brak odpowiedzi na wniosek o udzielenie informacji publicznej dotyczącej kosztów powstania toalety w Parku Majkowskiego. Wniosek został wysłany 24 lipca przez Radną naszego stowarzyszenia Panią Teresę Skowrońską.

Wrócimy jednak do wspomnianych sesji.

Kolejną NADZWYCZAJNA sesja Rady Miasta ma się odbyć 4 września i znowu miejscem obrad ma być szkoła.

Szanowna ekipa rządząca albo zapomniała albo nie bierze tego pod uwagę że w tym czasie w szkole przebywać będą setki dzieciaków. Nawet jeżeli koalicja Wolę Wejherowo i Platformy Obywatelskiej w ten dzień zamknie salę gimnastyczną to i tak stracą na tym nasze pociechy które długie lata czekały na ten obiekt.

Na koniec warto dodać, że w Urzędzie Miasta jest sala konferencyjna która bez problemu pomieści wszystkich radnych. Za której budowę oczywiście zapłacili Wejherowianie.

Wzywamy Prezydenta do zaprzestania stwarzania pozorów i wzięcie się do pracy na rzecz mieszkańców.